Aktualności

 

Warta, jazie i ćmy

Dawid regularnie odwiedza rzekę Wartę przepływającą przez Wielkopolskę. Ostatnio, na płytkiej wodzie, namierzył stado jazi!

Warta potrafi pozytywnie zaskoczyć. Jednego dnia trudno o jakikolwiek kontakt z rybami, a innym razem można powiedzieć, że ryby jedzą nam z ręki. To rzeka nieprzewidywalna i trudna do zrozumienia, niemniej jednak pasjonująca i przyciągająca jak magnes. Podczas jednej z wiosennych wypraw, Dawid zatrzymał się w interesującym miejscu, by obłowić płytki odcinek rzeki. Jazie zdradzały bowiem swoją obecność tworzonymi na powierzchni wody oczkami. 

Brania zaczęły się już w pierwszych rzutach i choć trudno było zaciąć ostrożne ryby, udało się wyholować pierwszego przedstawiciela gatunku, a później poszło już z górki. Kolejne ryby łowione z tego miejsca i powtarzalne wyniki za każdym razem, gdy odwiedzał Wartę sprawiały, że czerpał jeszcze większą przyjemność z przebywania nad rzeką. 

Wśród jazi żerowały też bolenie, które co prawda w Okręgu Poznańskim nie są objęte okresem ochronnym, ale mimo wszystko stanowiły dla Dawida formę przyłowów. Jazie i bolenie brały na najmniejsze cykady z naszej oferty, czyli przynęty często niedoceniane przez spinningistów, a kryjące w sobie duży potencjał. Model ĆMA 2,5g to miniaturowa imitacja wodnych żyjątek, którymi żywią się jazie i inne gatunki ryb. To apetyczne kąski, które prowadzone wolno potrafią być bardzo skuteczne. 

Rzeka w Warcie spadała z każdym dniem. Jazie opuściły z czasem miejscówkę Dawida, zostawiając mu tylko wspomnienia i zdjęcia z poprzednich wypraw. Nadchodzi czas szukania nowych miejsc, szukania ryb i czekania na kolejną niespodziankę, jaką podaruje mu Warta. 

KatalogSpinMad2021Pobierz katalog

Partnerzy

  • Miejscówka
  • Nasi przewodnicy

Gdzie kupić?

Nasze przynęty można kupić w wielu dobrych sklepach na terenie całego kraju

Znajdź sklep

Gdzie kupić?

Nasze przynęty można kupić w wielu dobrych sklepach na terenie całego kraju

Znajdź sklep
© 2021 SPINMAD. Wszelkie prawa zastrzezone.
Wykonanie: Strony internetowe