Aktualności

 

Zakończenie sezonu

Ostatnią wyprawę w sezonie pamięta się długo! Rafał wybrał się na szczupaki i okonie i nieźle zakończył rok 2019.

Zakończenie sezonu to wyjątkowy czas. Już sam wybór łowiska dostarcza wielu emocji. W końcu nigdy nie wiadomo, które z nich może okazać się najlepsze... Tym razem Rafał odwiedził jedno z niewielkich wielkopolskich jezior o głębokości sięgającej 10 m.

Choć największa głębokość skupiona jest jedynie na niewielkim obszarze o średnicy około 500 m, to właśnie w tej strefie przebywały ryby. Na dziesięciu metrach brały głównie niewielkie okonie i ledwo wymiarowe szczupaki. Jednak z czasem, drobnica pojawiła się też na płytkich stokach, na głębokości około 7 m i to właśnie tam zaczęły się lepsze brania.

Pierwsze branie od razu wywołało euforię, gdy piękny szczupak uderzył w prowadzoną przy dnie cykadę KING 12g. Walka nie trwała długo, ale ryba mocno uderzała łbem i zrobiła kilka agresywnych odjazdów. Później było już z górki. Złowił jeszcze dwa mniejsze szczuaki na cykadę i brania chwilowo ustały. Sytuację poprawił czarny kogut 12 g prowadzony drobnymi skokami i kolejna ryba wylądowała w podbieraku.

Po namierzeniu niewielkiej chmury drobnicy, Rafał zmienił przynętę na wobler IMPULSE PRO w agresywnym kolorze i już w drugim rzucie przekonał się, że była to dobra decyzja. Tego dnia okonie brały zdecydowanie słabiej, ale subtelny twitching nad dnem skusił kilka średnich ryb. Mimo, że tylko jeden większy szczupak podniósł na dłużej wędkarską adrenalinę, było to bardzo przyjemne zakończenie sezonu. 

 

KatalogSpinMad2021Pobierz katalog

Partnerzy

  • Miejscówka
  • Nasi przewodnicy

Gdzie kupić?

Nasze przynęty można kupić w wielu dobrych sklepach na terenie całego kraju

Znajdź sklep

Gdzie kupić?

Nasze przynęty można kupić w wielu dobrych sklepach na terenie całego kraju

Znajdź sklep
© 2021 SPINMAD. Wszelkie prawa zastrzezone.
Wykonanie: Strony internetowe